3בשנת 2015, השינוי הדרמטי ביותר בהיסטוריית החיפוש הלוקאלי התרחש. מיד היה ברור, שכעת תמונת עמוד תוצאות החיפוש הלוקאלי הראשון, השתנתה; פתאום בעמוד הראשון, הופיעו 3 תוצאות במקום 7. אך בשלב זה, המפה אשר הופיעה בצד, נותרה ללא שינוי.

המטרה הייתה לשפר את חווית המשתמש לידידותית יותר וחשוב לשים לב שזו המודול הנורמטיבי לחיפושים המבוצעים במכשירים הניידים.

המטרה של גוגל מאז ומעולם הייתה לייצור חווית משתמש נוחה, קלה וטובה עבור הגולשים – ולכן השינויים הללו לא באו בהפתעה גמורה אלא יותר כשינוי מתבקש. אך מה לגבי אותם 4 מקומות שאיבדו את הנראות בעקבות השינוי? אותם 4 מקומות שנעלמו, סביר ולא אהבו את השינוי הזה אבל בעולם שלנו וברשת, צריך להסתגל מהר לכל שינוי של גוגל אם רוצים להמשיך ולהראות.

חשבתם שזה היה השינוי היחיד? אז לא.

גוגל מפות

בואו נכיר את יתר השינויים שהתרחשו עם המבנה החדש של עמוד תוצאות החיפוש:

 1. המידע המתועדף הפך להיות שם הרחוב בלבד וכאשר מקישים על אחת משלושת התוצאות, נפתחות 10 תוצאות מפורטות יותר הכוללות כתובות מלאות ומספרי טלפון
 2. שעות פתיחה נכנסו למידע המתועדף
 3. ביקורות ודירוג קיבלו משמעות גדולה יותר
 4. סנכרון טוב יותר בין תוצאות החיפוש של גוגל לבין המפות של גוגל
 5. פרמטרים של דירוג עבור מרחק ומיקום, השתפרו מאוד

כמו כל שינוי של גוגל, מאז ועד היום, היה זה ברור כי עבודה ומחשבה לטווח הארוך, היא המפתח להצלחה.

וכעת, הטיפים!

 1. ציינו כתובת פיזית בעיר בה אתם מתמקדים – הקפידו שהכתובת שלכם היא אכן באזור בו אתם מתמקדים.
 2. Google My Business – הקפידו על ניהול נכון של ה GMB של העסק שלכם והבינו כי כל מה שתציינו שם, משליך על מנוע החיפוש ועל המפות של גוגל.
  • הפקידו על מידע עדכני ורלוונטי
  • אמתו את הכתובת
  • ודאו כי האזור אותו אתם מטרגטים, מופיע בכותרת עמוד הנחיתה
  • בחרו קטגוריות נכונות
 1. NAP זהה – הקפידו שבכל מקום: השם, כתובת וטלפון שלכם יהיה זהה וזה חל על כל המיקומים: אתר שלכם, GMB ובכל דיירקטורי בה אתם מפרסמים את האתר שלכם.
 2. מיקום – ודאו שהאתר שלכם מכיל מפת הגעה – לצד כל פרטי ההתקשרות, חשוב לוודא שיש מפה המצביעה על המיקום המדויק שלכם.

בנוסף, חשוב להציב את המידע הבא באתר שלכם, בעמודי יצירת הקשר באתר אך לא רק:

  • שעות פתיחה
  • דרכי הגעה אליכם ושימוש בציון נקודות מוכרות בדרך ("אנחנו ממוקמים ליד איקאה" למשל)
  • מספר טלפון לחיץ עבור גולשי הסמארטפונים
  • קישורים לרשתות החברתיות
 1. הבדלים בין הסניפים – אם יש לכם מספר סניפים לעסק שלכם, צרו את ההבדלה המדויקת ודאגו לעמודים שונים בעלי מיקום מדויק עבור כל סניף.
 2. לכל מוצר או שירות עמוד ייעודי משלו – דרך טובה לעשות זאת היא ליצור עמוד המרכז את כל השירותים ו/או המוצרים ואז לקשר לעמודים הייעודיים והספציפים.
 3. דאגו שיצטטו אתכם – השתדלו לדאוג שיצטטו את שמכם ברחבי הרשת. מעבר לתרומה מבחינת SEO, זו דרך נהדרת לקבל עוד תנועה לאתר ולבנות את הסמכות והאמינות שלכם.
 4. תוכן תוכן תוכן – דאגו תמיד שהתוכן שלכם יהיה איכותי, רענן ומקורי. התוכן הוא חלק מכל אסטרטגיית ה SEO שלכם – אשר חשובה מאוד בכל הקשור לדירוגים לוקאלים אז אל תוותרו ואל תתפשרו על התוכן שלכם.
 5. ביקורות – מאז ומעולם גוגל התייחסה לביקורות באופן מאוד רציני וזאת בעקבות הרצון של אנשים לקרוא מידע אישי וביקורות. עודדו את הלקוחות שלכם לכתוב עליכם ביקורות ובמקביל, כחלק מניהול עסק בצורה נכונה, השתדלו להעניק ללקוחות שלכם את הטוב ביותר. אל אבל אל תתפתו לכתוב ביקורות בעצמכם!
 6. השתמשו ומקסמו את הקישורים שלכם – אחת הדרכים הטובות ביותר לבנות את הסמכות של האתר שלכם וגם לזכות בעוד תנועה היא באמצעות קישורים. השתדלו להשיג קישורים מקומיים טובים והנה כמה דרכים לעשות זאת: קיימו וובינר, ארחו מפגש או אירוע קהילתי, תרמו או בנו מערכת יחסים עם משפיעי ומובילי דעה באזור שלכם.
 7. השתמשו במילות המפתח בחוכמה – בחרו מילות מפתח רלוונטיות וקשורות לנושא או השירות אותו אתם מספקים. כמו כן, הקפידו שהן יהיו מותאמות לפרופיל הכללי שלכם ומה שהוזן ל: GMB שלכם, לתוכן באתר שלכם ושם הדומיין (כמו שאתם מבינים, עקביות זהו שם המשחק).

גוגל מפות

אז מה היה לנו בעצם?

התמונת מצב מראה שעד היום, הטמעת השינויים ועבודה טובה בכל הקשור לחיפוש לוקאלי, עדיין מאתגר עבור רבים וזאת בעקבות אופטימיזציה לא טובה. המשמעות של זה היא דווקא חיובית והיא אומרת שעם קצת הבנה טובה יותר של דרכי העבודה עם גוגל ובגוגל, הסיכוי להצליח להתברג בתוצאות הראשונות, גבוה יותר.

על מנת להצליח יותר בחיפוש הלוקאלי:

 • התמקדו בטיפים מעולם ה SEO
 • עבדו על פי הפרקטיקות הטובות ואלו שהוכיחו את עצמן
 • אל תשאבו ותחזרו על הרגלים ישנים שלא הוכיחו את עצמם
 • התמקדו באסטרטגיה לטווח הארוך ואל תתפתו להגיב באופן רגעי או בצעו פעולות SEO רק כשצריך
 • אם אתם לא יכולים לעבוד על האתר שלכם באופן שוטף, קבוע ויומיומי, התקשרו עם חברה חיצונית ואת זמנכם הקדישו לעסק שלכם.

והנה פיסת מידע חשובה: מרבית העסקים אשר מצליחים בסביבת SEO לוקאלית, הם כאלו אשר מתמקדים במוניטין וברמת ההסמכות שלהם. באופן שאינו יוצא מן הכלל, כולם אבל כולם דואגים לעבוד באופן שוטף עם תוכנית עבודה ברורה לטווח הארוך.

LOCAL SEO – מה חשוב לדעת?

חלק בלתי נפרד מהפעילות האורגנית של האתר ותהליך ה- SEO שלו הוא גם הופעה בגוגל מפות עם פרטים מלאים בצורה שיווקית מועילה. שימוש נכון במפות של גוגל מיועד בין היתר לצרכי LOCAL SEO (קידום לוקאלי) הצפוי על פי הערכות מקצועיות להוות 50% מתנועת החיפושים בגוגל בשנים הקרובות. קידום זה עובר בשנתיים – שלוש האחרונות תהליך התפתחות מואץ על ידי גוגל וזאת במטרה לטייב ככל הניתן את חווית החיפוש של הגולשים מצד אחד ובמטרה לסייע ליותר ויותר עסקים מקומיים למקד את פנייתם לקהלי היעד הרלוונטיים לגביהם על פי אזור מגורים. ה-LOCAL SEO, מבוסס על כלים ייעודיים של גוגל ועל טכניקות קידום שונות שבחלקן זהות לטכניקות המיושמות בהליכי SEO רגילים.

קידום בגוגל מפות המהווה חלק בלתי נפרד מהליכי הקידום הלוקאלי, הפך בשנתיים האחרונות לאחת מטכניקות הקידום היעילות ביותר עבור עסקים מקומיים, בין אם מדובר בבית עסק פרטי הפועל באמצעות סניף מכירות אחד ובין אם מדובר בבית עסק המפעיל מספר נקודות מכירה באמצעות סניפים שונים. רישום בגוגל מפות מאפשר לכל בעלי העסקים ליהנות מהיתרונות הבאים:

 • בית העסק מופיע בתוצאות החיפוש של גוגל בכל פעם שגולש מסוים מבצע חיפוש ממקום קרוב פיזית לבית העסק ו/או במידה והגולש ממקד את שאילתת החיפוש באמצעות שם העיר או האזור.
 • בית העסק יופיע במפות של גוגל באופן קבוע.
 •  בית העסק עשוי להיכלל בתוצאות המופיעות בחלק העליון של עמוד החיפוש המכונה גרף הידע של גוגל וזאת בליווי תמונה ופרטים נוספים אודותיו.
 • הופעה במפות של גוגל מאפשרת לבית העסק להוסיף ביקורות של גולשים.  –כידוע, לכל ביקורת טובה ישנה חשיבות רבה בכל הנוגע לביסוס בית העסק כמוביל בתחומו. בנוסף, חשוב לזכור שלביקורות השפעה ניכרת על דירוג האתר , כאשר גוגל מפעילה מערכת בקרה על ביקורות הנכתבות עבור העסקים השונים וזאת במטרה לזהות ביקורות אותנטיות.

טיפ קטן גדול לסיום – על מנת למקסם את יכולות הקידום הלוקאלי באמצעות גוגל מפות, אנו ממליצים לכם להוסיף סיור וירטואלי לבית העסק.

כתבות אחרונות

אופטימיזציה נכונה של תמונות עבור SEO

עצרו רגע וחשבו, האם ראיתם אי פעם אתר שבו אין תמונות? ואם ראיתם כזה, כיצד האתר גרם לכם להרגיש? כיום, זה דיי בטוח לומר, שאין אתר אשר אינו משתמש בתמונות ולא מציב לפחות תמונה אחת בכל מאמר הקיים באתר. הצטרפו אלינו ויחד נלמד כיצד לעשות אופטימיזציה לתמונות ...

קופון מתנה מגוגל

פסססס, רוצים כסף במתנה? כנסו כנסו, אבל אל תגלו לאף אחד! גוגל החליטה לפנק ב- 300 ₪ מ-ת-נ-ה לכל אחד ואחת, שרוצה להתחיל לפרסם באדוורדס ו- 300 ₪ חברים, זה לא סכום זניח או כזה שכדאי לוותר, עליו במיוחד שהוא מגיע ללא התחייבות או דרישה לפרסם ביותר. אז, אם...

איך קישורים חיצוניים השפיעו על דירוג מנועי החיפוש לאורך ההיסטוריה

שימוש בקישורים כדרך למדוד את חשיבות האתר אל מול אתרים אחרים היא אחד המדדים לפיהם גוגל מחליט איזה אתר צריך להופיע בראש תוצאות החיפוש. הקונספט הפך לפופולרי לראשונה ע"י גוגל, שיישמה את אלגוריתם ה- PageRank שלה (אחרים הספיקו לכתוב תאורטית לפני כן על ש...