אחת השאלות אותן חשוב לשאול בכל הקשור לבחירת אחסון היא האם האחסון משפיע על קידום אתרים ומה חשוב לדעת על כך.

אז קודם כל כל, התשובה היא כן, חברת האחסון בהחלט משפיעה על מאמצי ה SEO של האתר וחברת אחסון טובה תוכל לעזור להגיע לתוצאות טובות יותר בעוד שחברת אחסון טובה פחות, עלולה להשפיע לרעה.

אז בואו בוא נבין ראשית מה זה בדיוק אחסון SEO, איך זה משפיע על מאמצי הקידום ונקנח בהמלצות לבחירת חברת אחסון טובה.

סוגי אחסון עיקריים

כאשר מדברים על אחסון אתרים ברשת, מדברים על שלושה סוגי אחסון עיקריים הכוללים:

  1. אחסון שיתופי – שרת גדול יחסית המספק שירותי אחסון למספר גדול של משתמשים. היתרון המרכזי בשיטת האחסון השיתופי נובע על רקע העלות הנמוכה יחסית אותה תדרשו לשלם. מנגד, לשיטת אחסון זו מספר חסרונות מובהקים כגון: עומס באתר אחר המאוחסן על אותו שרת עלול להוביל לכך שהאתר שלכם יטען באיטיות, חשיפת יתר לסיכוני אבטחה במקרים בהם אחד מהאתרים המאוחסנים על אותו שרת ייפרץ. שיטת האחסון השיתופי מיועדת בעיקר לאתרי בלוגים קטנים וכדומה.
  2. אחסון על גבי שרת VPS- שרת VPS או בשמו המלא: VIRTUAL PRIVTE SERVER הוא למעשה שרת מרכזי המחולק למספר שרתים וירטואליים, כאשר כל מנהל/מפעיל אתר מקבל גישה מלאה לצרכי ניהול השרת הווירטואלי, תוך שהוא עושה שימוש בחלק מהמשאבים הקיימים בשרת המרכזי. אחסון אתרים בשיטה זו מאפשר לכם ליהנות ממספר יתרונות מובהקים כגון: ניתנת לכם האפשרות להתקנה (בלתי מוגבלת) של סקריפטים ואפליקציות על גבי השרת, ניתן להגדיל את משאבי השימוש שלכם בשרת בכל רגע נתון ובהתאם לצורך. שיטת אחסון זו מיועדת לאתרים גדולים יחסית בהם נעשה שימוש במשאבים רבים ו/או לכל בעלי האתרים אשר אינם מעוניינים להיות תלויים "בחסדיו" של השרת השיתופי.
  3. אחסון על גבי שרת ייעודי – שיטת אחסון זו מכונה: DEDICATED SERVER  ולמעשה מדובר באחסון על גבי שרת פיזי ייעודי המשרת אך ורק את האתר המאוחסן בו. שרת זה מיועד בעיקר לרשתות חברתיות והוא אינו מותאם לצרכי האחסון של רוב האתרים העסקיים והתדמיתיים הפועלים ברשת.

מבין שלושת סוגי האחסון המופיעים לעיל, שיטת האחסון על גבי שרת VPS הינה שיטת האחסון המומלצת ביותר לאתרים שלגביהם מתקיימת פעילות ענפה בתחום השיווק והקידום הדיגיטלי.

מה זה אחסון שטוב לקידום אתרים?

אם לא שמעתם על הביטוי הזה, אל תדאגו, זה לא בדיוק מוצר או חברה קיימת אלא יותר סוג של תיאור לחברת אחסון המספקת שירותי אחסון שהם ידידותיים לSEO ואינה פוגעת במאמצי ה SEO. בפשטות יותר: מדובר בחברת אחסון, שלא משפיעה באופן שלילי על ה SEO של האתר בעקבות נהלים והתנהלות פנימית שלה כולל תחזוקת שרתים והבנה בסיסית למה זה SEO.

איך האחסון משפיע על קידום האתר?

כחלק ממאמצי הקידום לאתר, אנו פועלים גם במישורים הבאים: מהירות אתר, זמינות אתר, אבטחה וכמובן להיות מעורים בכל מה שקשור ב SEO. מישורים אלו, מושפעים על ידי האחסון בו האתר נמצא וחברת האחסון יכולה לעזור לשיפור נתונים אלו.

איך האחסון משפיע על ה- SEO

מהירות אתר – אחד הגורמים החשובים יותר עבור אתר הוא המהירות שלו. כל אתר באשר הוא, ראוי ויטען מהר ככל האפשר וזה ישפיע על הקידום שלו, על מה שנקרא on page SEO ובנוסף לכל, יספק לגולשי האתר חווית שימוש טובה יותר (הרי בואו נהייה מציאותיים, מי באמת מוכן להמתין דקות ארוכות או יותר מכמה שניות עבור אתר שיטען כאשר יש כל כך הרבה שפע של אתרים מתחרים ובנוסף להיות לקוח של אתר איטי?..).

אתר מהיר צריך שני דברים; האחד הוא אחסון טוב בעל מספיק משאבים, מבנה מרכז מידע טוב וכמובן חומרה מהירה והדבר השני הוא אתר בעל אופטימיזציה טובה עבור קוד האתר והתמונות שבו.

בכל מה שקשור באתר שלכם והקוד שלו, אתם שולטים אבל על מה שקורה בתוך חברת האחסון, אתם לא יכולים לשלוט אלא פשוט לנסות לאתר חברת אחסון אשר תוכל לספק זאת ולעזור לכם לשפר את האתר שלכם מבחינת SEO.

זמינות ועמידות האתר – איזה מעצבן זה לחפש אתר ולהגיע לאתר שנפל ואינו באוויר? אז גם מנועי החיפוש חושבים כך ולא אוהבים אתרים שיש להם בעיות עמידות. למעשה, הם עד כדי כך לא אוהבים זאת שהם לעיתים גם מסירים מהאינדקס אתרים, שהזמינות שלהם בעייתית (באופן זמני כמובן) באופן קבוע והאתר נופל שוב ושוב.

זמינות האתר היא באחריות הבלעדית של חברת האחסון וכאשר הזמינות אינה יציבה, זה פוגע במוניטין האתר והאתר הופך להיות לא אמין. מעבר למוניטין, דמיינו שזה קורה כאשר אתם בחופשה או אפילו ישנים, אתם פשוט מאבדים לקוחות וזה לא נחמד בכלל… אגב, זו הנקודה לציין שחשוב שיהיה לכם כלי שמנהל את האתר ומתריע על נפילות וכדומה.

אבטחה – כבעלי ומנהלי אתר, אתם מחוייבים לפעול להגן על האתר שלכם ככל האפשר ומי מאיתנו אשר חווה אתר שנפרץ ונחסם בטוח מבין את החשיבות של הנושא. יחד עם זאת, אם חברת האחסון אינה מאבטחת את השרתים שלה, כל מאמצי האבטחה שלכם יורדים לטמיון… עוד נקודה לבחון היא יכולת הגיבוי של חברת האחסון ובכל כמה זמן מתבצע גיבוי. מומלץ להשתמש בשירותי CloudFlare כדי להוסיף עוד תלאי אבטחה לאתר.

אתר שאינו מאובטח כהלכה, סביר להניח ויפגע. לאחר הפגיעה, יש לנסות למגר ולטפל בזאת מהר ככל האפשר אחרת האתר כלול להיות מוסר מהאינדקס וחס וחלילה גם להיכנס לרשימה השחורה של הדומיינים.

מודעות SEO – חברת אחסון טובה צריכה להכיר ולדעת מה זה SEO. חברה שאינה יודעת, עלולה לפגוע באתר קשות וזה כל בעל אתר צריך לשאוף למנוע. אנו מכירים מקרה בו חברת האחסון חסמה את הרובוט של גוגל כי הוא ביקר באתר המון!

אתם יכולים לדמיין כבר מה קרה לאתר לאחר שגוגל נחסמה… וזוהי רק דוגמה אחת מיני רבות (חברות שביקוש להסיר תוספים שונים שלא הצליחו להתמודד איתם, הורדת אתר כי היה לו תנועה גדולה מדיי וכדומה).

כדי לסכם זאת, בואו פשוט נדגיש שחברת האחסון לא אמורה לפגוע במאמצי ה SEO שלכם ובטח שלא בלי רשותכם או לפחות עדכונכם על מנת שתוכלו לטפל בנושא.

 

כיצד בוחרים חברת אחסון שתהייה ידידותית ל SEO?

אנחנו באימוג'ו, הספקנו לעבוד עם לא מעט ספקי אחסון וחברות אחסון במהלך שנות פעילותינו. החדשות הטובות הן שיש לא מעט חברות אחסון טובות והחדשות הטובות יותר הן, שיש תחרות גדולה בתחום ולכן חברות האחסון פועלות על מנת לרצות את הלקוח ולהעניק שירות ומשאבים טובים יותר.

כמובן, שיש גם חברות פחות טובות ואפילו לא טובות כלל ואנחנו כאן ללמד אתכם כיצד לבחור חברת אחסון טובה ונכונה עבורכם – מתחילים;

כיצד בוחרים חברת אחסון שתהייה ידידותית ל SEO?

  • שנות פעילות – ככל שחברת האחסון פעולת שנים רבות יותר, כך הסיכוי שמדובר בחברה טובה וכזו שיודעת לעשות מה שהיא אמורה, גדל. אין זה אומר שחברה חדשה לא טובה אל מול חברה ותיקה יותר אבל זהו בהחלט פקטור אותו יש לשקול בעת בחירת חברת אחסון.
  • מוניטין – חשוב להכיר ולקרוא על המוניטין של חברת האחסון שעתידה להיבחר וזאת על מנת לדעת מה באמת חושבים עליה, האם מדובר בחברה אמינה, האם חברה שלקוחות אחרים מרוצים ממנה וכדומה.
  • ביקורות – אחד הכלים החשובים ביותר עבור לקוחות ברחבי הרשת הוא הביקורות והסיבה לחשיבותם היא שלקוחות פוטנציאלים, יכולים להתרשם ממה שכותבים ברשת על ספקי שירות. טרם בחירת חברת אחסון, חפשו ביקורות על חברת האחסון וקראו מה יש לאחרים לומר עליה והאם מדובר בחברה קומוניקטיבית וכזו שמשיבה לשאלות ולהערות.
  • מרכז מידע – למדו אודות מרכז המידע של חברת האחסון, האם יש לה אחד משלה או שהיא מתפקדת כריסלרית וזה אומר שיש לכם "מתווך" באמצע, שגם גוזר קופון וגם מאריך את זמן השירות לרוב. עוד חקרו את היכולות הטכנולוגיות של החברה ובררו האם היא מעודכנת ומתעדכנת בכל החומרה העכשווית והפתרונות הטכנולוגיים שעומדים לרשות חברת אחסון.
  • שאלו את עצמכם: מה הם צרכי האחסון שלכם? – הדבר החכם ביותר שתוכלו לעשות הוא קודם וראשית כל, להבין מה אתם צריכים מחברת האחסון שלכם ומה הצרכים שלכם מבחינת האתר אותו אתם עתידים לאחסן. הבינו האם אתם צריכים שרת ייעודי או שמא אחסון שיתופי הוא הפתרון עבורכם, עוד העריכו את נפח התעבורה שלכם וכל מה שחשוב מבחינה אחסונית. כך, תוכלו לפרט לחברה העתידית מה אתם צריכים ולהתאים חבילת אחסון נכונה וכזו שתתפקד נכונה עבורכם.

 

ההמלצות שלנו

חברות אחסון שיתופיות – אחסון שיתופי הוא פתרון יעיל וזול עבור מי שלא מתכנן על אתר גדול עם תעבורה גבוהה. במידה וזה אכן מה שאתם צריכים, בדקו היטב מה האחסון השיתופי מבטיח לכם ודעו כי לא תמיד מה שמבטיחים אכן מקוים.

ספקי Managed VPS – כל מי שרציני לגבי האתר שלו ורוצה לבנות אתר חזק וטוב, Managed VPS הוא האחסון הנכון עבורו. מדובר באחסון שיש לו בעצם את כל מה ששרת ייעודי מעניק אבל עם יתרון גדול והוא עלות נמוכה יותר.

שרת ייעודי – אם אתם יודעים שהצרכים שלכם הם עבור שרת ייעודי ואתם רוצים גם להיות מעורבים בניהול, בחרו בשרת ייעודי. זה אומנם יעלה לכם מעט יותר אבל עבור אתרים רבים, זו הדרך הטובה ביותר.

המלצות חברת אחסון

מסקנות

אין ספק כי לחברת האחסון יש תפקיד לא קטן בהצלחת האתר ובמאמצי ה SEO. חשוב לבחור חברת אחסון אמינה, יציבה וכזו אשר תעמוד לצידך ותדאג שלא תאלץ להתמודד עם הפתעות כאלו ואחרות. האחסון משפיע על קידום האתר, מהירות הטעינה וכל הסיכונים הטמונים באבטחת האתר – ואלו פקטורים שאתם רוצים לקחת בחשבון.

יש לא מעט חברות אחסון המעניקות שירות ותמיכה טובים אבל חשוב לדעת לבחור את חברת האחסון המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

כתבות אחרונות

התפקיד של מקדם האתרים ואיך בוחרים את מי שמתאים לכם

חברות ועסקים רבים נעזרים בגופים חיצוניים על מנת לשווק ולקדם את האתר שלהם. חלקם נעזרים בחברות שיווק באינטרנט, חלקם בפרילנסרים שיכתבו תוכן רלוונטי וענייני, וחלקם מעדיפים לרכז את התקציב ולהשקיע אותו במקדם אתרים מקצועי. מהו התפקיד של מקדם אתרים? איך ה...

רימרקטינג מ-א' ועד ת'

רוב העסקים מקיימים כיום פעילות עסקית דרך האינטרנט, בצורה זו או אחרת. המרחב האינטרנטי הוא אדיר מימדים, וכל עסק אינו יותר מפסיק קטן בכל העושר של האפשרויות וההצעות הקיימות ברשת. כבעל עסק, עליך להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותך כדי למשוך לקוחות חדשים,...

איך חוויית המשתמש (UX) משפיעה על קידום אורגני

החל משנת 2015, חשיבותה של חווית המשתמש, הפכה להיות אקוטית בכל מה שקשור למאמצי הקידום וה- SEO של האתר. ימי עבודת ה SEO הקלאסית, הסתיימו להם וכיום חשוב גם לחשוב על חווית המשתמש – זאת במידה ואכן רוצים לקדם את האתר לראש תוצאות החיפוש. גוגל אף הוסיפ...