אנחנו צריכים לבחור מילות מפתח מסוג זנב ארוך נישתיים אמר לי אחד העובדים במשרד השבוע. בהתחלה, חשבתי שהוא מדבר שטויות.

עבודה במשרדי חברה לקידום אתרים היא אף פעם לא משימה פשוטה, שלא לדבר על כך שהמשימה הנצחית של לעורר עניין בקהל הגולשים כך שיקנה את מה שמנסים למכור לו קשה מספיק בלי להשתמש בביטויי זנב ארוך. אבל אז… הבנתי משהו.

לביטויי זנב ארוך נישתיים יש משהו אחד שיכול להטות את הכף לטובתם הרבה יותר מהביטויים הגנריים עם כמות החיפושים הגבוהה. רמת העניין של מבצע החיפוש יכולה להיות משמעותית מאוד.

תחשבו על זה ככה: אם מישהו מחפש "ייעוץ עסקי", הוא יכול לרצות כל דבר בין קורס שמלמד הסבה מקצועית לתחום הייעוץ העסקי דרך כתבות בגלובס כדי לגלות מי היועץ העסקי המוביל היום ועד מציאת יועץ עסקי שזמין ברדיוס של 5 ק"מ ממקום המגורים שלו.

לעומת זאת, אם החיפוש הוא "יועץ עסקי במרכז", אנחנו יודעים שהמחפש מוכן לשלם עבור שירות ספציפי ומוגדר ואפשר בהחלט לקרוא לו "ליד חם פוטנציאלי". זה למעשה אדם שמוכן לסגור עכשיו עסקה בוודאות גבוהה, ואם לא יגיע ללקוח שלך וודאי יגיע ליועץ עסקי אחר (וישמח מאוד את המקדמים שלו).

כלי ניתוח מילות מפתח של גוגל

לרוע המזל, התחרות עבור הביטויים האלה יכולה להיות גבוהה מאוד. כמו שוודאי ידוע לכל בעל עסק שהתנסה בקידום אתרים, מדובר בפעילות שאינה מאופיינת בעלויות נמוכות כשנעשית בצורה נכונה ויעילה.

כתוצאה מהאמור לעיל, החבר'ה שלנו כאן באימוג'ו פיתחו תהליך מחקר מילים חדשני שמאפשר לנו לזהות ולדרג במנועי החיפוש את אותם ביטויי זנב ארוך שימירו את הגולשים ללקוחות באחוזים הגבוהים ביותר

הרשו לי להדגים.

ראשית, מצאו כמו שיותר מילות מפתח רלוונטיות

הצעד הראשון בתהליך מחקר המילים שלנו הוא להחליט מה הנושא שעבורו אנחנו רוצים לייצר תוכן (זה יכול להיות "עשרה צעדים לבניית תכנית עסקית" או "איך בוחרים יועץ עסקי מומלץ" לדוגמא). השלב הבא הוא איסוף כמה שיותר מילות מפתח קשורות לנושא שבחרנו.

זה ייתן לנו את הסיכוי הגבוה ביותר להמצאות ביטויי זהב בתוך הרשימה כדי שנתמקדם בהם לאחר מכן בתהליך קידום האתר.

זה נעשה בצורה הבאה: ראשית מתחילים עם ביטוי ליבה כלשהו, לדוגמא "יתרונות ייעוץ עסקי". בשלב הראשון אנחנו צריכים לוודא שאנחנו וקהל הגולשים משדרים על אותו גל ולכן דבר ראשון מחפשים את הביטוי ליבה שלנו בגוגל בעצמנו.

התוצאות שנקבל הן אינדקיציה מצוינת לתוכן שגוגל חושב שהוא הכי רלוונטי עבור אותו ביטוי לקהל היעד שלנו. הרי הם כבר במקומות הראשונים, אז בוודאי הם עושים משהו נכון.

אם אתם מגלים שהתוצאות שמוצגות לא עולות בקנה אחד עם התוכן אליו התכוונתם או עם קהל היעד שלכם, נסו להשתמש בביטויים המוצעים שגוגל נותן בתחתית עמוד תוצאות החיפוש.

דרך נוספת לבדוק איך הקהל שלך מנסח את החיפושים שלו הוא לבדוק באתרי שאלות ותשובות כמו Quora. כמובן שתצטרכו לתרגם לאנגלית וחזרה את השאלות אבל מנסיוננו יש חפיפה גבוהה מאוד בשאלות הרלוונטיות.

דרך השאלות המומלצות, והתשובות אליהן, אפשר לראות בקלות איך אנשים אמיתיים חוקרים נושא מסויים, כולל הטרמינולוגיה בה הם משתמשים.

בתמונה למעלה אפשר לראות שאלה שניתן בזריזות להפוך אותה לשאלה רלוונטית בעברית, כי הרי לישראלים שמתעניינים בייעוץ עסקי חשוב לדעת מהן חמשת התכונות המובילות אותן צריך יועץ עסקי/אסטרטגי.

ברגע שנמצאו ביטויי ליבה רלוונטים, זה תמיד רעיון טוב לבנות במקביל רשימה של וריאציות קרובות לאותם הביטויים. למשל "יתרונות ייעוץ אסטרטגי" או "איך לבחור יועץ עסקי". לאחר מכן, כשאותן הוריאציות מוכנות, צרו עוד וריאציות על בסיסן. כולן צריכות כמובן להשאר רלוונטיות לנושא.
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]
זה אולי נשמע מוגזם, אבל כל אחת מהן עלולה להתגלות כבעלת ווליום חיפוש וקושי לקידום שונים, כך שתמיד יהיה סיכוי שתמצאו ביטוי שמאחוריו יש כוונת רכישה גבוהה, כמות חיפושים מספקת ורמת תחרות נמוכה שתאפשר לכם לקדם את האתר עבור הביטוי הזה במהירות.

נתחו את כמות החיפושים ואת הקושי לקידום

ברגע שאספתם כמה שיותר ביטויי זנב ארוך של הביטוי המרכזי שלכם, עוברים לניתוח כמות החיפושים והקושי לקידום. זו למעשה אחת המשימות הכי קלות במסגרת השיווק הדיגיטלי. היא דורשת מעט מאוד מחשבה או ניתוח אנושי (כרגע לפחות).

מתחילים בהזנת כל הביטויים לכלי ניתוח מילות המפתח של גוגל, מסדרים אותם לפי כמות החיפושים ואז מוציאים את הפלט החוצה לאקסל או ל Google Sheets.

הפעולה הזו נותנת לנו תמונת מצב מצויינת לגבי מילות המפתח עם כמות החיפושים הגבוהה ביותר, תוך כדי שאנחנו שומרים על הצורך לעבוד על ביטויי זנב ארוך. שימו לב, כדי למצוא את רמת הקושי לקידום אנחנו כבר לא נשתמש בכלי ניתוח מילות המפתח, אלא ב Ahrefs Keyword Explorer.

הכלי הזה עושה עבודה מצוינת בניתוח והצגת הקושי לקידום של כל אחד מהביטויים, ונותן לנו אינדיקציה הרבה יותר טובה לכמה חזקים האתרים שנמצאים כרגע במקומות העליונים וכמה קל יהיה לנו להזיז אותם ממקומם לטובת האתר אותו אנחנו מקדמים.

זה השלב לומר שכלי זה אינו חינמי, אך בהחלט שווה את התמורה אם, כמונו, אתם עוסקים בתחום קידום האתרים בצורה מקצועית.

אחרי שהרצנו את הביטויים שלנו במסלול המכשולים הזה ובדקנו את כמות החיפושים והקושי לקידום (ותוך כדי את החוזק של התוצאות שכרגע מאכלסות את העמוד הראשון), הגיע הזמן לעבור לצד הקצת יותר מעורפל של תהליך מחקר המילים.

בדיקת רמת הכוונה לרכישה של מילות המפתח שלנו

זה השלב שהדברים נהיים מעט מסובכים, כי למרות שיש קווים מנחים כלליים אין צ'קליסט חקוק באבן. יהיו ביטויים שיהיה קשה לדעת אם הם מגלמים יותר או פחות כוונה לרכישה מביטויים אחרים.

התאוריה כאן היא לבחור ביטוי זנב ארוך שמגלם כוונה להמרה גבוהה, או כל מטרה אחרת שעליה החלטתם. לדוגמא, אם אתם מנסים למכור שירותי ייעוץ עסקי, הביטוי "יועץ עסקי מומלץ" יביא מחפשים הרבה יותר רלוונטים מאשר הביטוי "מהו ייעוץ עסקי".

שוב, אין דרך וודאית כדי לנצל ברמת מקסימום את הכוונה של חיפושי קהל היעד שלכם, אבל הקווים המנחים שכתבנו כאן בהחלט יעזרו לכם להתמקד ולשפר עמדות. זה אחד מאותם איזורים אפורים שנותנים לנו סיבה לא לקפוץ ישר לביטוי עם כמות החיפושים הגבוהה ביותר.

ככל שיש יותר כוונה, כך תוכל לנצל את כמות החיפושים הקיימת בצורה טובה יותר.

אגב, עלות לקליק (רלוונטי לקידום ממומן) גבוהה על ביטוי עם כמות חיפושים נמוכה בדרך כלל יצביע על ביטוי עם כוונת רכישה גבוהה.

הרציונל פשוט, אם עלות לקליק גבוהה בצורה חריגה עבור כמות החיפושים של מילת המפתח זה בדרך כלל יצביע על זה שכמות החיפושים הקיימת שווה כלכלית יותר מכמות החיפושים הגבוהה של הביטוי הגנרי.

העצה האחרונה שאתן במאמר זה היא בסיסית אבל הכרחית, ובאופן מפתיע נשכחת לא מעט פעמים בין כל הניתוחים שמתבצעים. פשוט תשתמשו בהגיון שלכם ושימו את עצמכם בנעלי המחפש.

דמיינו שאתם מחפשים ביטוי מסויים, ואז חשבו על אילו תוצאות ותוכן אתם הייתם רוצים לראות. אם התוכן מתאים לקריטריונים – יש לכם מזל!

אז בבקשה חברים, זה התהליך שאנחנו משתמשים בו אצלנו כדי לבצע מחקר מילים מקיף. עכשיו תורכם לקפוץ למים ולמצוא את מילות המפתח הטובות והנכונות ביותר עבור התוכן שלכם!

רוצים שנעשה בשבילכם את העבודה הקשה? אין בעיה, דברו איתנו. 🙂

כתבות אחרונות