היום ומזה שנים מספר, האינטרנט חולש על כל חיינו וכל עסק, המכבד את עצמו, מחזיק באתר אינטרנטי.

מרבית בעלי העסקים, מבינים את כוחה של הרשת ורוצים שהאתר שלהם יופיע כמה שיותר גבוה במעלה תוצאות החיפוש – כדי להצליח לגרום לכך ואכן לככב במעלה תוצאות החיפוש, יש לבצע קידום אתרים ולעשות את באופן מושלם על מנת להצליח לגבור על המתחרים ולזכות במיקום הראשון והנכסף.

עולם קידום האתרים הוא עולם מורכב ולא בכדי מצליחים, רק המקצוענים ביותר, לקחת את האתרים למקומות הראשונים וזאת כי רק המקצוענים יודעים להסתכל על התמונה בשלמותה ולהבין את כל נדבכי הקידום.

בכתבה הבאה, נדבר מעט על השפעות אבטחת האתר בכל אספקט קידום האתרים, במה היא תורמת, מה חשוב לאבטח ומהן ההשלכות במקרה שהאתר אינו מאובטח.

אבטחת אתר לקויה

ההשלכות השליליות של אבטחת אתר לקויה

האתר נועד לשמש את הגולשים מחד ומאידך את בעל האתר. בעל האתר, רוצה שהגולשים יכנסו לאתר, יכירו את העסק שלו ויהפכו ללקוחות.

הגולשים, רוצים לגלוש באתרים שמעניינים אותם וכאלו שיכולים לספק עבורם את ה "מוצר" הנדרש. כאשר אתר אינו מאובטח ואף נפרץ, מידע עלול לזלוג והגולשים האלו שדיברנו עליהם, לא ירצו לבקר באתר זה שוב, מכיוון שהוא אינו מגן עליהם ועל פרטיהם.

הפגיעה באמון כה גדולה עד שהאתר, עלול להפוך להיות אתר שיש להתרחק ממנו וכל זאת בגלל שלא אבטחו אותו כשורה.

בנוסף, כאשר אתר נפרץ, הוא עלול להיכנס לרשימה שחורה ולהעלם לגמרי מתוצאות החיפוש – וזאת חרף ההשקעה הגדולה בקידומו.

השפעות אבטחת האתר על קידומו בגוגל

 

חשוב לדעת: אבטחת האתר מהווה פרמטר מרכזי בדירוג האתר על ידי גוגל

במהלך שנת 2014, גוגל הודיעה באופן רשמי שאבטחת אתרים תהווה פרמטר מרכזי המשפיע על דירוג האתר במנוע החיפוש, ומכאן הצורך באבטחת אתרים לכל סוגי האתרים המעוניינים להשיג את תוצאות הדירוג הטובות ביותר במסגרת הליך קידום אתרים אורגני בגוגל. החשיבות הרבה אותה מייחסת גוגל לתחום אבטחת אתרים, נובעת על רקע היקף הולך וגדל של מתקפות סייבר מתוזמנות כנגד אתרים שונים ברשת.

במהלך שנת 2018, גוגל החליטה להתחיל לסמן אתרים שאינם מאובטחים באמצעות תעודת SSL. סימון זה אומנם מופיע רק לגולשים העושים שימוש בדפדפן כרום של גוגל, אך הדבר עלול להרתיע גולשים רבים מלבקר באתר הלא מאובטח ולירידה בהיקף הכניסות לאתר. מכאן, נובעת החשיבות הרבה ברכישת רישיון SSL לצרכי אבטחת האתר, וכל זאת ללא קשר לסוג האתר ותחום עיסוקו.

חשוב לזכור שגוגל מעוניינת להציג בפני גולשיה את תוצאות החיפוש הרלוונטיות ביותר לשאילתת החיפוש וכל זאת תוך כדי שמירה על פרטיותם ולכן היא בוחרת לדרג במיקומים גבוהים יותר את האתרים המאובטחים. חשוב לזכור גם שבעיני הגולש, אתר מאובטח נחשב לאתר בטוח יותר לגלישה ולכן הוא יעדיף אותו על פני אתר אחר (באותו תחום חיפוש רלוונטי) אשר אינו מאובטח.

מה חשוב לדעת על SSL?

SSL ראשי תיבות של SECURE SOCKETS LAYER הוא למעשה פרוטוקול אבטחה סטנדרטי ותקני בעיני גוגל המיועד לצרכי הקמת קישורים מוצפנים בין שרת האינטרנט לדפדפן. השימוש ב-SSL מבטיח לבעלי האתרים שכל הנתונים העוברים בין שרת האינטרנט לדפדפן יישארו מוצפנים וגם במקרים של פריצה לאתר הנתונים אליהם נחשף הפורץ הינם חסרי ערך. אתרים המחזיקים ברישיון SSl יוצגו בכתובת האתר עם הסימון HTTPS, כאשר ה-S מסמלת את ה-SSl

סוגי פריצות המשפיעות על קידום האתר

אחד הנתונים המפתיעים ביותר שתתקלו בו הוא זה: כמעט שני שליש מפריצות האתרים הם בעקבות סיבות הקשורות לקידום אתרים!

מפתיע, נכון?! נתון מפתיע נוסף הוא העובדה שרק כשמינית מהאתרים שנפרצו, קיבלו התראה לכך מגוגל וזה רבותיי אומר שיתר השבע שמיניות, כלל לא יודעים שהאתר שלהם נפרץ… די מפחיד היינו אומרים.

יש מספר סוגי פריצות המשפיעות על קידום האתר שלכם, בין אלו נמצא את הפריצות הפוגעות במהירות האתר וזמן טעינתו, פריצות בהן האתר שלכם הופך ל "פלטפורמה" לקידום האתר בשל השינויים שנערכו באתר על ידי הפורצים, פריצות אשר מטרתן היא הצבת קישורים, יצירת עמודים חדשים וגם יצירת עותק אתר שונה לגמרי.

דרכי פריצה

מעבר לדרכי הפריצה המוכרות יותר, יש דרכים יצירתיות עד מאוד לפרוץ לאתר שלכם במסווה נהדר עד שאתם תהיו אלו אשר ממש עוזרים לפורצים לחדור לאתר שלכם, בין דרכים אלו נמצא את השימוש בתוספים (עבור אתרי וורדפרס למשל).

כל שעליכם לעשות, על מנת למנוע סוג פריצה זה הוא פשוט להריץ שאילתה ברחבי הרשת על התוסף המדובר והאם ההיסטוריה שלו מעידה על פריצות.

שוד ושבר, פרצו לאתר שלי! מה לעשות?!

ברגע שפרצו לאתר שלכם, מומלץ לפנות אל חברת הקידום שלכם ובונה אתרים מומחה, שיעזרו לכם בכל הקשור לטיפול באתר עצמו אך אנחנו רוצים לגלות לכם מה הדרך הטובה ביותר למנוע את הפריצות הללו והפגיעה בקידום האתר שלכם;

אתם כנראה תצחקו אבל הדרך היא לעשות שימוש בתוספי אבטחה נכונים, מתאימים ולדאוג לעדכונם כל הזמן, ובמקביל, עבדו עם חברת קידום אתרים מוסמכת ומקצועית אשר יודעת לאבטח את האתר נכונה ולפעול אך ורק בשיטות קידום אשר יתרמו לקידום האתר באופן מקצועי ולא יסכנו אותו.

אבטחת האתר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

לסיכום, אל תחכו למשהו שיקרה על מנת לאבטח את האתר שלכם. דאגו לאבטחה נאותה אשר תתרום הן לקידום האתר והן לשקט הנפשי שלכם, שהאתר מאובטח.

אגב, אם אתם חושבים, שיעדכנו אתכם שהאתר נפרץ, נופלת טעות גדולה בידיכם ואתם עלולים למצוא את עצמכם עומדים מול שוקת שבורה וכל העבודה שהשקעתם תרד לטמיון במחי יד וללא גורם שתוכלו להאשים מלבד עצמכם.

אם יש דבר אחד שנרצה, שתסיימו את הקריאה איתו הוא: דאגו לאבטחת האתר שלכם ואל תאפשרו לגורמים זדוניים לפגוע לכם בקידום האתר.

בלחיצת כפתור תוכלו לאבטח את האתר שלכם על ידי שימוש במערכת cdn כמו cloudflare, הכנסו למדריך הזה כדי ללמוד אודות הכלי

כתבות אחרונות