לעתים קרובות אנחנו נתקלים בבעלי עסקים או סטארטאפים שלא שמעו על אינסטגרם או שחושבים שזו סתם עוד אפליקציה שהנוער של היום מעלה אליה תמונות.

זה פשוט לא נכון.

כיום Instagram היא אחת הפלטפורמות היעילות ביותר למשווקים ולבעלי עסקים בעולם הדיגיטלי.

חמשת הסיבות העיקריות למה כל אדם שמעוניין לשווק שירות או מוצר צריך לשקול לשווק באינסטגרם:

למה העסק שלך צריך להיות באינסטגרם

1. הפלטפורמה מכריחה את המשתמשים (וזה גם כמובן מה הם מצפים) להחשף לתוכן חזותי. המשפט הידוע אומר שתמונה שווה אלף מילים, וזו בדיוק הגישה שצריכים לאמץ בעלי העסקים. לעיתים קרובות מדי הפרסום למשתמשים סובב סביב למה הם צריכים לרכוש את השירות או המוצר, אבל שועלי שיווק דיגיטלי אמיתי יודעים שלספר זה לא מספיק – צריך גם להראות. בונוס נוסף של אינסטגרם היא העובדה שהיא לא מציעה רק שיתוף של תכנים ויזואלים על גבי הפלטפורמה של עצמה, אלא גם על פלטפורמות נוספות כמו פייסבוק, טוויטר, טמבלר, פליקר ופורסקוור.

2. אינסטגרם מאפשרת שירות לקוחות אונליין ואינטראקציה ישירה עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאלים. ככלל, Instagram היא רשת חברתית עם רמת חשיפה יחסית גבוהה (קיימת אפשרות במערכת לחסום את הגישה לתמונות למשתמשים שאינם חברים, אבל רוב הפרופילים פתוחים לחלוטין). רוב המשתמשים מתייגים (#hashtag) שמות של חברות ואת שמות המוצרים שלהן וכך אותן חברות יכולות פשוט לבדוק מי מדבר עליהן ומה יש לו להגיד. בנוסף, עסקים עם מיקום פיזי יכולים לאפשר למשתמשי אינסטגרם לבצע "צ'ק אין" במיקום שבו הם צילמו את התמונה. ברגע שעסק מגלה תמונה שרלוונטית אליו הוא יכול להגיב עליה וכך לייצר אינטראקציה ושירות לקוחות מחוץ לדרך המסורתית.

 

3. אינסטגרם מכריחה את בעלי העסקים ואת המשווקים שלהם להיות מונחי "מובייל". רוב הרשתות החברתיות של היום ידידותיות למכשירי הסמארטפון כי כולם יודעים שרוב הגלישה נעשית משם, אבל מטבע המורכבות שלהן יותר קל להשתמש בהן ממחשב. מצד שני, פלטפורמות ייעודיות למובייל הן פשוטות אינהרנטית לשימוש כי כמה מידע כבר ניתן להכניס בצורה נוחה על מסך בגודל חמישה אינצ'? מצב זה מכריח את בעלי העסקים לחשוב מראש על יצירת תוכן שיהיה נוח בראש ובראשונה (ואולי אפילו רק) לצפיה בסמארטפונים. אגב, נראה שזה הרגל שכדאי בכל מקרה לאמץ לאור העובדה ששימוש בטלפונים חכמים רק גדל משנה לשנה.

4. הקהל של אינסטגרם הוא הקהל הנחשק ביותר. צעירים בין גיל 18-35 משני המינים הוא החתך הדמוגרפי שכולם רוצים למכור לו. למה? כי הוא קונה יותר (במיוחד אונליין), נראה יותר ומדבר יותר.

5. סוף סוף אפשר לפרסם מודעות ישירות בתוך הפלטפורמה. בחודש האחרון סוף סוף אפשרה אינסטגרם למפרסמים להתחיל לשתול מודעות ישירות בתוך האפליקציה. אם בסעיף הקודם דיברנו על קהל היעד הרלוונטי ביותר, אז עכשיו אפשר להגיע אליו ביתר קלות. אינסטרגם גדילו לעשות וכעת מאפשרים למפרסמים לכוון את המסר שלהם בצורה מדוייקת לקבוצות קהלי יעד סופר ממוקדות באמצעות חלוקה של מצב משפחתי, מין, גיל, איזור גאוגרפי, תחומי עניין ועוד (בדומה מאוד לפרסום בפייסבוק, שהיא אגב הבעלים של אינסטגרם).

אפשרות מעניינת נוספת היא מתן האפשרות לאפשר למשתמש באינסטגרם להתעניין במוצר ישירות דרך האינסטגרם או ללמוד עליו לפני כן באמצעות כפתורי הנעה לפעולה מיוחדים שיכולים להוביל לעמודים ספיציפים באתר החברה המפרסמת.

לסיכום – אינסטגרם היא פלטפורמת שיווק נפלאה לעסק שלכם אם משתמשים בה נכון, ויכולה לתרום רבות לכל מותג מבחינת הגדלת מחזור המכירות, מיתוג, תעבורת אינטרנט ויחסי ציבור חיוביים.

כתבות אחרונות

פרסום בלינקדאין – המדריך המלא לחברות ומפרסמים

יש סיבה אחת פשוטה לעובדה שפרסום ב-LinkedIn צובר תאוצה משמעותית בקרב חברות ומפרסמים. בהמון תעשיות קהל הלקוחות הפוטנציאלי מרוכז בלינקדאין, ואותם פוטנציאלים כבר עשו בשבילכם חצי מעבודת החיפוש - הם מודיעים לעולם באיזו חברה הם עובד ובאיזה תפקיד. המידע ה...

מה זה ניהול מדיה חברתית

שיווק דיגיטלי כולל חלקים נעים רבים שפועלים יחד כדי ליצור עניין, לטפח לידים ולסגור עסקאות. למרות זאת, חשוב שתדעו את כל הפרטים של טקטיקת השיווק הדיגיטלי וכיצד הם יכולים לעזור לעסק שלכם כדי להפיק את המירב מתקציב השיווק שלכם. בואו נתחיל בשאלה הכי נפוצה: ...

כיצד חברת האחסון משפיעה על קידום אתרים?

אחת השאלות אותן חשוב לשאול בכל הקשור לבחירת אחסון היא האם האחסון משפיע על קידום אתרים ומה חשוב לדעת על כך. אז קודם כל כל, התשובה היא כן, חברת האחסון בהחלט משפיעה על מאמצי ה SEO של האתר וחברת אחסון טובה תוכל לעזור להגיע לתוצאות טובות יותר בעוד שחבר...